Як фотографувати під час дощу

У більшості випадків багато фотографів, як тільки починається дощ, особливо початківці, припиняють проведення зйомки. Але якщо подивитися з іншого боку, то можна побачити, що в таких ситуаціях існує безліч ідей для отримання унікальних знімків. Ви зможете проявити свою майстерність і технічність, і свій неабиякий творчий потенціал. Давайте познайомимося з порядком проведення зйомки фотографій з дощовими краплями.

фото в дощ

Свою розповідь почнемо з очевидної ситуації. Під час дощу Ви і Ваша фотокамера можуть наскрізь промокнути і вийти з ладу. Тому Вам слід подбати про парасольку для свого захисту і спеціального чохла для фотокамери.

Але бувають такі ситуації, коли перебувати під дощем не зовсім комфортно, а часом і неприпустимо, то Ви без проблем можете створити видимість дощу за допомогою звичайної садової лійки. Слід пам’ятати про те, що проводити зйомку варто крупним планом, а сам об'єкт зйомки буде заповнювати кадр повністю, то тоді дощ буде виглядати цілком правдоподібно.

Ключем до зйомки дощу буде витримка. Якщо витримка буде занадто великою, то краплі дощу зникнуть. І якщо Ви збираєтеся відобразити в кадрі краплі дощу, то витримка повинна бути рівною близько 1/1000 секунди. У тому випадку, якщо Ви захочете зняти дощ з легким розмиванням, то витримку можна встановити в межах 1/125 секунди, а сам знімок створить враження динаміки.

Це буде означати, що якщо вибудете проводити зйомку при яскравому сонячному світлі, то слід застосувати високі значення ISO - 800 і вище. При недостатньому освітленні слід використовувати спалах, щоб можна було «заморозити» краплі дощу.

Отже, що необхідно робити при зйомці дощових крапель:

1. Відповідний об'єктив. Щоб уникнути попадання бризок дощу на камеру, її слід тримати якомога далі від об'єкта зйомки. Тому рекомендовано використовувати довгофокусні об'єктиви. Широкий діапазон фокусних відстаней дасть Вам насамперед можливість утримувати фотокамеру в сухому стані.

2. Розмитий дощ. При такій зйомці необхідно контролювати розмір витримки. Також Ви можете перейти в ручний режим або перейти в пріоритет установки діафрагми. Встановіть розмір витримки на 1/125 секунди і зробіть пробний знімок. Для отримання різких кадрів збільште розмір витримки або зробіть її дещо більшою, щоб посилити ефект розмиття. Але якщо Ви будете використовувати занадто велику витримку, то краплі дощу просто зникнуть з кадру.

3. «Заморожування» дощу. Якщо Ви задалися отриманням високої чіткості в зображенні дощових крапель, то можна спробувати провести зйомку при великих значеннях витримки. Для того, щоб повністю «заморозити» дощові краплі, Вам доведеться встановити значення витримки рівній 1/1000 секунди, а то і більше. Навіть при досить яскравому освітленні Ви можете виявити, що знадобиться значення ISO 400, а то і вище.

Будь-яка ситуація при зйомці буде вимагати від Вас творчого підходу і ініціативи, так що працюйте і дерзайте. Тільки придбання необхідного досвіду дасть Вам можливість зробити хороші кадри.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *