Як фотографувати навесні

Кожна пора року по своєму гарна і унікальна, і постійно міняють одна одну. Так весна змінює зиму, а за осінню приходить холодна зима. Але любителям фотографії такі зміни до душі, так як завжди можна в такі пори року зробити хороші фотографії. Але для проведення таких фотосесій необхідно мати деякі навички. У цій невеликій статті розглянемо, що необхідно знати при зйомці такої пори року як весна.

З приходом весни від зимової сплячки прокидається все живе, а разом з ними і багато любителів фотографії, які «заснули» під час зими. У цю пору дні стають довшими, повітря тепліше і починає з'являтися перша рослинність. Задамося досить простим питанням - а що необхідно враховувати при весняній зйомці?

Отже, що і де можна фотографувати навесні?

1. Оживаюча природа. Ні в одну пору року ви не побачите як набухають і розпускаються бруньки на деревах і чагарниках та перші паростки соковитою весняної трави. З початком весни починають з'являтися перші квіти, що дає вам можливість познімати їх. Хоча зйомці квітів ми розглядали в окремій статті. Ранньою весною перші паростки трави бувають досить рідкими, і навіть видно землю. Такі весняні трави найкраще фотографувати в режимі «макро», з рівня, який буде трохи вище рівня землі. Хорошу фотозйомку можна провести на території парку або лісопарку. Непогані кадри можуть вийти у вас при зйомці прилеглих полів.

2. Зйомка міських пейзажів. Перед вашим поглядом постає оживаюче після зими весняне місто – з бурульок з капає вода, зграйки птахів на дорогах, весняна чистка фасадів будинків та прибирання вулиць. Подібна картина може стати непоганим сюжетом для вашої фотосесії.

3. Водні простори. Не пропускайте можливості зробити знімки блискучих під сонцем великих калюж і струмочків. Слід звертати свою увагу не тільки на калюжі і струмочки, а й на відображення в них. Часом відображення може подарувати вам досить цікавий кадр. Фотографувати струмочки і калюжі найкраще при яскравому сонячному світлі. Також можна пустити по струмочку невеликий паперовий кораблик, і знімати його з низької точки. Такий кадр може вийти у вас досить цікавим. Весна - це пора льодоходів, тому не слід упускати можливість зняти таку подію. Досить забавними і цікавими виходять кадри з перестрибуючими через калюжі людей.

4. Туман. Через часті перепади температур і високу вологість повітря, досить часто можна спостерігати тумани. Якщо поява туману в ваших краях звичайне явище, то скористатися таким явищем для гарного кадру не буде зайвим. Де б Ви не фотографували, туман завжди буде надавати додаткову глибину кадру. Але Ви повинні завжди пам'ятати про те, що в густому тумані експонометр може помилятися, тому експозицію необхідно встановлювати вручну, або ж підкоригувати показники вашої фотокамери.

5. Птахи. Хоча процес зйомки птахів відображений в окремій статті, але ранньою весною , коли дерева ще не вкрилися листям, на їх гілках можна побачити птахів, які прилетіли з теплих країв. Часом у Вас може вийти досить багато цікавих фотографій.

У який час краще всього фотографувати весною?

1. Вдень. Весняним днем сонце стоїть ще невисоко. Через це освітлення більшу частину дня буває теплим і м'яким, що сприяє отриманню хороших кадрів .

2. Світанки та заходи сонця. Очікувати і знімати таке явище весною не так важливо як у розпал літа. Але якщо ви ставите метою отримати цікаві і унікальні кадри, то фотографії пейзажів в променях світанку або заходу можуть вийти досить цікавими. Все залежатиме від обраного Вами ландшафту.

3. У похмуру погоду. У таку погоду дуже хороші кадри виходять в лісових масивах . Але фотографувати треба так, щоб крізь весняну зелень не просвічувалося небо - воно надаватиме ваших фотографій вельми « непрофесійний » вигляд. Але в таких ситуаціях, щоб уникнути подібного, можна зробити фото чорно - білим, тоді небо не так сильно буде впадати в очі.

На цьому невеликий екскурс у весняну пору закінчено. А надалі все залежатиме від вашої фантазії і вашої працьовитості. Успіхів Вам!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *