Як фотографувати гриби

От і прийшла пора грибного сезону. Велика кількість любителів тихого полювання вирушили в ліс за грибами. Але виявляється, що гриби можна не тільки збирати, але і фотографувати. У цій невеликій статті пропонуємо вашій увазі декілька порад про те, як найкраще фотографувати гриби.

гриби

Коли можна фотографувати гриби. У першу чергу все залежить від пори року , адже знімати гриби круглий рік неможливо - вони з'являються тільки в певну пору року. Також багато що залежить від місцевості та від видів грибів. Але найкращим періодом для такої зйомки все ж буде осінь. В цей період часу року більш холодно сиро і темно.

Підчистити гриб перед зйомкою. Більшість грибів виростають із землі, і в результаті цього вони можуть бути покриті землею та ще якоюсь рослинністю. І як би вам не подобався такий їх натуральний вигляд, все ж краще буде, якщо ви очистите гриб перед зйомкою. Також необхідно прибрати все непотрібне що закриває вигляд гриба. Не слід забувати про такі речі, як передній і задній план. Ви повинні завжди пам'ятати про те, що сфотографувати гриб потрібно таким, яким ви його знайшли.

Опустіться нижче. Найефективнішим способом увійти в світ грибного царства і відобразити їх сутність на фотографії, буде той момент, коли ви опуститеся якнайнижче. У такому положенні ви зможете розгледіти обриси, колір і текстуру не тільки шапки гриба, але і його внутрішньої частини. У вас буде можливість побачити ніжку гриба і зняти гриб насиченішим та в різних вимірах. Природно, що більшу частину своєї фотосесії ви проведете лежачи на землі, і не виключено, що ви забруднитеся.

Підберіться ближче. Щоб отримати хороші кадри вам необхідно якомога ближче підібратися до грибів і використовуйте заповнене кадрування . Це означає, що вам необхідно перейти в режим макрозйомки або ж, якщо у вас є камера зі змінною оптикою, встановіть макро-лінзу або спеціальну насадку на лінзу. Приміром, дуже хороший результат дає лінза Canon EF 100 f/2.8 Makro USM Lens.

Освітлення. З однією з ситуацій, з якими ви зіткнетеся під час зйомки, буде досить слабке освітлення. У такому випадку найцікавіша частина гриба, яку і хочеться найбільше знімати, завжди буде більш затемнена на відміну від верхньої частини гриба. Як правило, освітлення внутрішньої частини гриба виявляється досить складним завданням, але в той же час і досить цікавим. Пропонуємо вашій увазі кілька технічних способів, які можна буде використовувати при зйомці:

1. Спалах. Цей спосіб може реалізувати практично будь-яка камера. Якщо у вас є можливість регулювати потужність спалаху, то ви можете сміливо поексперементувати можливостями цієї функції, оскільки завжди існує ймовірність запобігти засвіченню окремих частин гриба. Проблема всіх камер з вбудованими спалахами полягає в тому, що ви не можете регулювати напрямок, який вона повинна висвітлити. Тому коли ви знімаєте гриби, ви освітлюєте не тільки внутрішню частину гриба, але і шапку, і все що оточує його. Якщо у вас є зовнішній зйомний спалах, то спробуйте познімати, віддаляючи спалах від себе і направляючи його на різні об'єкти - землю, дерева, або ж інші об'єкти, які відбивають світло. Також ви можете зняти спалах і розмістити його поряд з грибом, і , безсумнівно у вас вийдуть досить цікаві кадри. У такій ситуації зйомний спалах буде найкращим рішенням у даній ситуації.

2. Відбивач. Досить цікавий спосіб, так як він дає можливість направити доступне сонячне світло на нижню частину грибів . Але якщо ви ведете зйомку один, то установка відбивача буде нагадувати вам акробатичні елементи в цирку.

3. Закріплення фотокамери. Гриби ростуть в основному в затемнених місцях, тому вам доведеться знімати при довгій витримці . А це означає, що вам необхідно знайти спосіб, щоб закріпити фотокамеру і запобігти її переміщенню . Деякі штативи дають можливість помістити фотокамеру на мінімальній висоті, але існує також альтернатива, коли фотокамеру можна зафіксувати за допомогою стабілізуючих подушок. Також слід не забувати про віддалений спуск затвору, який може забезпечити максимальну нерухомість при зйомці.

4. Довга витримка. Якщо ви ведете боротьбу з низьким рівнем освітлення, то не бійтеся збільшити час витримки фотокамери. Краса грибів якраз і полягає в їх нерухомості і якщо ви передбачили кріплення фотокамери за допомогою штатива, подушки і віддаленої кнопки спуску, то ви можете спокійно збільшувати час витримки на стільки, скільки буде потрібно в даній ситуації.

5. Низька глибина різкості. У більшості випадків гриби ростуть в таких місцях, де є велика кількість хвої або іншої рослинності, в яких їм досить комфортно. Щоб позбутися зайвих переднього та заднього планів, можна використовувати невелику глибину різкості, використовуючи велику діафрагму, яка відкине задній план з фокусу фотокамери. Також в деяких випадках доречно показувати всі складові гриба, це в тому випадку якщо він росте на вдалій місцевості - в такій ситуації ви можете використовувати меншу діафрагму.

Всього доброго Вам і вдалих фотознімків!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *