Весна. Як фотографувати квіти

З приходом весни навколишній світ перетворюється до невпізнання. Природа вражає наш погляд буйством фарб, емоцій та фантазій. Для фотографів ця пора як подарунок, бо з приходом весни починається пора цвітіння. Поговоримо тепер на таку тему, як можна робити якісні фотографії різних квітів у їхньому природному середовищі.

Правила фотографування квітів:

Розглянемо деякі правила, які дадуть можливість зробити гарну фотографію. Вони досить прості, але все-таки їх бажано дотримуватися під час зйомки квітів.

1. Краще всього знімати квіти при природному освітленні. Якщо Ви будете проводити зйомку рано вранці або пізно увечері, то світло на фотографії буде дещо теплішим. В деяких випадках, залежно від освітленості, Вам доведеться використовувати штатив.

2. Щоб надати своїй фотографії глибоку індивідуальність, постарайтеся використовувати різні ракурси при зйомці. Наприклад, якщо Ви хочете виділити свій об'єкт зйомки на тлі інших квітів, постарайтеся виконати зйомку з нижньої позиції.

3. Дуже часто при яскравому денному світлі з'являються різкі тіні і відблиски. Щоб позбутися від таких явищ, необхідно використовувати розсіювач. Якщо розсіювач помістити між квіткою і сонцем, то ефект буде досить помітним. Щоб уникнути зайвої різкості на фотографії, при зйомці в денний час, бажано виконати зйомку в той момент, коли сонце сховається за хмарами.

4. Знімаючи досить велику територію, на якій росте багато квітів, використовуйте прийоми, які рекомендовані при зйомках пейзажу - обов'язково включіть в композицію фон, а також передній і середній план. При вітряній погоді витримку необхідно виставляти трохи більшу.

5. Дуже привабливим буде знімок з пелюстками покритих ранковою росою. Якщо ви пропустили ранкову пору, то не впадайте у відчай, можна використовувати звичайний розпилювач, щоб зімітувати росу.

6. Якщо Ви хочете заповнити повністю кадр квіткою, то користуйтеся режимом макрозйомки або DSLR з макрооб'єктивів. Можна також наблизитися до квітки і зробити акцент на якусь її окрему частину. Виконуючи зйомку крупним планом можна використовувати довгі витримки і спалах, це дасть Вам можливість отримати на фотографії більш світлі кольори.

7. Цілком зрозуміло, що квіти не можуть довго залишатися нерухомими. Від будь-якого подиху вітру вони приходять в рух. Такий рух не позначиться на Вашій фотографії, якщо Ви помістите розсіювач і штатив між квіткою і вітром.

8. Спробуйте поексперементувати з освітленням. Дуже багато квіток мають досить тонкі пелюстки. І якщо Ви використовуєте заднє світло, то у Вас може вийти досить незвичайна фотографія.

9. Завжди намагайтеся для фотографії вибрати найкрасивішу квітку. Не слід поспішати з вибором. Намагайтеся не знімати пошкоджені квіти, хоча іноді може вийти досить цікавий кадр. Також слід звернути свою увагу на оточення квітки. Різні травинки, комахи, інші квіти будуть відволікати увагу від сприйняття обраного Вами об'єкту зйомки. Також в кадрі не повинно бути перетинання тіней.

10. При зйомці використовуйте різні значення діафрагми. Велике значення діафрагми дає меншу глибину різкості. Квітка вийде контрастною, а фон буде виглядати злегка розмитим.

І, нарешті, не вважайте всі ці наведені правила законом. Пам'ятайте, що завжди має бути місце для експерименту. При зйомках використовуйте різні пристосування, штативи, фільтри, спалах, розсіювачі. Експериментуйте і творіть, а наведені поради допоможуть Вам знайти свою дорогу в світ макрофотографії.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *