Як працювати з картою пам’яті

Для початку трохи інформації про архітектуру файлової системи в картах пам'яті. У картах пам'яті є таблиця розміщення файлів (File Allocation Table, скорочено FAT). Якщо уявити, що карта пам'яті – це книга, то таблиця FAT – це її зміст. При форматуванні картки пам'яті ми не стираємо карту, а просто очищаємо FAT. Тобто видаляється лише зміст, а текст книги все одно залишаються. Саме тому, використовуючи такі програми, як SanDisk Rescue Pro або Lexar Image Rescue, можна відновити зображення на карті пам'яті навіть після форматування.

А тепер важливі поради по використанню карти пам'яті.

1. Купуйте якісні карти пам'яті. Завжди пам'ятайте, що ви довіряєте свої зображення карті пам'яті. Краще трохи доплатити і придбати кращий продукт (наприклад, SanDisk або Lexar), який прослужить довго.

2. Форматуйте карту пам'яті після кожної зйомки. Скачавши зображення з карти, відформатуйте карту пам'яті до наступного використання.

3. Форматуйте карту пам'яті у фотокамері, а не на комп'ютері. Якщо карту потрібно відформатувати, зробіть це на фотокамері, з якою будете знімати. Якщо знехтувати цим правилом, вона, скоріш за все, буде працювати нормально, але в майбутньому можливі збої.

4. Не видаляйте фотографії з карти пам'яті у фотоапараті. Багато хто це робить – навіть професійні фотографи, – але це погана ідея. Фотоапарат добре зберігає фото на карту, але не можна сказати, що так само добре справляється з керуванням даних на карті пам'яті. Видалення окремих зображень з карти за допомогою фотокамери – вірний спосіб занехаяти FAT.

5. Не виймайте картку пам'яті з фотоапарата або кардрідера в процесі запису чи зчитування даних. Якщо дані передаються на карту або зчитуються з неї, і цей процес переривається, існує велика ймовірність того, що загубиться частина зображень або і взагалі всі файли. І не завжди можна довіряти червоній лампочці на фотокамері, щоб визначити, чи завершилася передача даних. Коли індикатор погасне, краще почекати ще кілька секунд, лише потім витягати карту.

6. Не заповнюйте картку пам'яті повністю. Більшість карт пам'яті мають добротну структуру, але повністю заповнювати їх не варто. Для надійності, заповнивши карту на 90%, краще почати використовувати іншу карту, чи очистити поточну, скопіювавши з неї зображення на ноутбук.

7. Використовуйте хороший кардрідер. В кардрідерах є інтелектуальні контролери, як і в картах пам'яті. Значно легше зіпсувати карту пам'яті у картрідері, ніж у фотокамері.

8. Якщо у Вашому фотоапараті два слоти для карт пам'яті, для більшої надійності записуйте зображення на дві карти. Якщо пошкодиться одна карта, можна буде скопіювати відзнятий матеріал з другої.

Вибрати і придбати карту пам'яті можна в Інтернет-магазині "Aliexpress" у розділі "Карти пам'яті". Оплата банківською карточкою або електронними грошима.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *